CP GREEN ENERGY
SP. Z O. O. SP. K.
Ul. Skarszewska 21, 83-110 Tczew
NIP: 6040213610 REGON: 383838002
e-mail: bok@cpge.pl tel.: 509 588 888
DO OGRZEWANIA
POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA wykorzystują niewyczerpywalne, odnawialne źródło energii – powietrze atmosferyczne. Zestawienie powietrznej pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej daje praktycznie 100% niezależności ekonomicznej Twojego domu i firmy od zewnętrznych dostawców energii.
Pompy ciepła są bezobsługowe, a ich wydajność jest do 4x większa od innych opcji grzewczych. Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań potrzeb ogrzewania Twojego budynku.
Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrza przy użyciu energii elektrycznej sprężarki. Przesyła je do modułu hydraulicznego, który rozprowadza je po całym domu. System zapewnia ogrzewanie i gorącą wodę wewnątrz budynku (do 65 °C).
W takim sam sposób pompa ciepła może chłodzić dom w trakcie lata.
WYŚLIJ ZAPYTANIE
POMPY CIEPŁA
Co to jest pompa ciepła?
Pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną a zastosowane w niej rozwiązania umożliwiają jej „pompowanie ciepła” z przestrzeni zewnętrznej ( powietrze, grunt, woda gruntowa) o temperaturze przekraczającej nawet minus 20 C.
Jaki rodzaj pompy ciepła wybrać?
Wyróżniamy dwa rodzaje pomp ciepła dla wodnych systemów centralnego ogrzewania:
Obecnie preferowane są pompy ciepła powietrze-woda z uwagi na niższe koszty inwestycyjne.
Jaką moc powinna mieć pompa ciepła?
Dobór przeprowadza się w oparciu o projekt instalacji CO w nowym budynku, lub w oparciu o bilans cieplny budynku przy wykorzystaniu kalkulatora mocy cieplnej, uwzględniające walory termiczne budynku oraz wymagania użytkownika. Jeżeli pompa ma również ogrzewać ciepłą wodę użytkową, wówczas zwiększa się odpowiednio moc pompy ciepła.
Jaka jest żywotność pompy ciepła?
Pompa ciepła jest zbudowana z analogicznych komponentów jak każde urządzenie chłodnicze np. lodówka lub zamrażarka. Dlatego żywotność pomp ciepłą jest podobna do żywotności urządzeń chłodniczych i wynosi od 12 do 18 lat.
Jaki jest roczny koszt ogrzewania domu pompą ciepła?
Pompa ciepła jest urządzeniem zasilanym prądem elektrycznym podobnie jak kocioł lub grzejnik elektryczny. Dzięki zastosowaniu w pompie zaawansowanej techniki, umożliwiającej wykorzystanie trzech przemian termodynamicznych (parowanie, skraplanie i rozprężania izentalpowe czynnika roboczego) uzyskujemy 3 krotnie większą efektywność energetyczność pompy ciepła w stosunku do kotła lub grzejnika elektrycznego o tej samej mocy znamionowej.
Znaczy to tyle, że przy takiej samej ilość energii cieplnej wytworzonej przez kocioł elektryczny i pompę ciepła , za prąd zużyty przez pompę ciepła zapłacimy 3 razy mniej niż za prąd zużyty przez kocioł lub grzejnik elektryczny.
Ile kosztuje montaż pompy?
Średni koszt dla pompy ciepła od 4 do 8 kW jest w granicach 15.000 zł – 20.000 zł.
Czy pompa ciepła może chłodzić?
Ponieważ każda pompa ciepła działa tak samo jak urządzenie chłodnicze możemy ją wykorzystać (przy zastosowania dodatkowych elementów) do chłodzenia domu w okresie lata. Mając „dwa w jednym” nie ma potrzeby stosowania dodatkowych klimatyzatorów.
Jak wygląda obsługa techniczna pompy ciepła?
Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym. Wymaga jedynie dwóch przeglądów okresowych w roku. W czasie tych przeglądów kontrolowana jest miedzy innymi czystość wymienników ciepła oraz szczelność układu czynnika roboczego.
Jak wygląda i ile trwa montaż całe instalacji?
Zakres montażu standardowego obejmuje:
– Posadowienie jednostki zewnętrznej ( agregatu)
– Posadowienie jednostki wewnętrznej
– Wykonanie instalacji pomiędzy jednostkami
– Montaż zbiornika/sprzęgła hydraulicznego
– Montaż instalacji wodnej łączącej zbiornik z instalacją grzewczą CO.
Montaż trwa 2-5 dni.